• Patron

Wybór patrona to jedna z najważniejszych decyzji każdej szkoły. Szkoła Podstawowa w Biesalu również stanęła przed koniecznością odpowiedzi na pytanie: kto ma być wzorem do naśladowania dla dzieci i młodzieży?

W sześćdziesiątą rocznicę powstanie naszej szkoły podjęliśmy decyzję, aby patronem szkoły został Jan Paweł II, który podczas przeprowadzonego referendum wśród społeczności szkolnej zyskał najwięcej głosów, szczególnie wśród uczniów. Na posiedzeniu Rady Pedagogicznej w dniu 20 maja 2005 roku została podjęta wspólna uchwała uczniów, nauczycieli i rodziców w sprawie nadania Szkole Podstawowej w Biesalu imienia Jana Pawła II.

W dniu 15 lipca 2005r. otrzymaliśmy zgodę Arcybiskupa Metropolity Warmińskiego Edmunda Piszcza, aby nasza szkoła nosiła imię Jana Pawła II. Akceptację udzielił nam również Warmińsko – Mazurski Kurator Oświaty – Janusz Barszczewski pismem z dnia 22 sierpnia 2005 roku.

23 lutego 2006 roku Rada Gminy Gietrzwałd podjęła uchwałę w sprawie nadania Szkole Podstawowej w Biesalu imienia Jana Pawła II.

Ojciec Święty Jan Paweł II to najwybitniejszy Polak XX wieku, człowiek wielkiej duchowości i wielkiego autorytetu. W nauce Papieża zawarty jest postulat życia uczciwego i godnego, i to będzie drogowskazem zarówno dla nas nauczycieli, jak i dla uczniów naszej szkoły.