• O projekcie

• „KREATYWNE PRZEDSZKOLAKI MOGĄ OSIĄGNĄĆ WSZYSTKO O CZYM MARZĄ!”

Minął kolejny rok szkolny realizacji projektu: „Kreatywne przedszkolaki mogą osiągnąć wszystko o czym marzą!” realizowanego przez Beneficjenta Gminę Gietrzwałd.

Podsumowanie osiągniętych wskaźników i działań w roku szkolnym 2019/2020 wygląda imponująco, ale to nie znaczy, że spoczywamy na laurach w kolejnym roku realizacji projektu.

Dotychczas 152 dzieci, w tym 79 dziewcząt, 73 chłopców w wieku przedszkolnym wzięło udział w zajęciach realizowanych w ramach projektu przez nauczycieli edukacji przedszkolnej,  13 nauczycieli i 1 opiekun ukończyło szkolenie „KOMPETENCJE KLUCZOWE W TEORII I W PRAKTYCE”, aż 104 rodziców, wzięło udział w warsztatach KREATYWNEGO RODZICA. 83 dzieci wzięło udział w zajęciach z robotyki.

Zakupiliśmy pomoce dydaktyczne i urządzenia na place zabaw na kwotę ok. 160 000,00 zł.

Ponadto każde dziecko miało zapewniony m.in. udział w wycieczkach edukacyjnych i w warsztatach kreatywnych realizowanych przez firmę Playschool z Olsztyna.

Projekt dedykowany jest dla wszystkich dzieci i rodziców/opiekunów dzieci objętych edukacją przedszkolną w przedszkolach publicznych, których organem prowadzącym jest Gmina Gietrzwałd w latach szkolnych 2018/2019 i 2019/2020.

ZAJĘCIA BĘDĄ REALIZOWANE OD WRZEŚNIA DO GRUDNIA 2020 R.

By osiągnąć w pełni cel projektu w roku szkolnym 2020/2021 musimy do 31 grudnia 2020 r.:

- dodatkowo zrekrutować dzieci w wieku przedszkolnym na zajęcia dla dzieci i 26 rodziców/opiekunów prawnych dzieci w wieku przedszkolnym.

W związku z tym, do 21 września 2020 r. prosimy o wypełnienie i dostarczenie:

- formularzy rekrutacyjnych- dzieci rozpoczynające edukację przedszkolną od 1 września 2020 r.,

- dzieci kontynuujące edukację przedszkolną TYLKO deklarację kontynuacji. Formularze dokumentów dostępne są u wychowawców poszczególnych grup.

Zapraszamy również rodziców do udziału w warsztatach KREATYWNEGO RODZICA dla rodziców i składania formularzy zgłoszeniowych do projektu.

Dokumenty przekazujemy do: sekretariatu szkoły w ZSP w Sząbruku/ Biesalu/ Gietrzwałdzie lub do przedszkoli- do asystentów Koordynatora Projektu.

Dokumenty są dostępne: w sekretariatach szkół, w przedszkolach- wersja wydrukowana, wersja elektroniczna na poszczególnych stronach internetowych szkół.

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowany jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko – Mazurskiego na lata 2014 – 2020.

Koordynatorka projektu: Magdalena Augustyniak-Zglejc, Urząd Gminy w Gietrzwałdzie, tel. 895241900

email: zglejc.magda@gietrzwald.pl

smiley

Jest to projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt realizowany jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko – Mazurskiego na lata 2014 – 2020, w ramach działania 2.1 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej.

Celem projektu jest podniesienie kompetencji kluczowych tj. porozumiewanie się w języku obcym, kompetencje społeczne, inicjatywność, przedsiębiorczość, kreatywności u 184 dzieci w wieku przedszkolnym (2,5-6 lat) z 3 Ośrodków Wychowania Przedszkolnego w Sząbruku, Gietrzwałdzie, Biesalu z gminy Gietrzwałd w okresie od 01.08.2018 do 31.07.2020 r. poprzez realizacje minimum dwóch rodzajów zajęć rozwijających kompetencje kluczowe dla dzieci przez 19 miesięcy, podniesienie kompetencji 11 nauczycielek, 3 opiekunek (kadra wspierająca) i warsztaty dla 130 rodziców.

Więcej informacji w linku poniżej.

KREATYWNE_PRZEDSZKOLAKI.pdf