• Plan pracy biblioteki szkolnej

Hasło roku: „Czytanie wspiera !”

Przychodzisz. I wypożyczasz książkę. Książkę, która jest człowiekiem. I zamiast czytać- zadajesz pytania i słuchasz odpowiedzi. Rozmawiasz. Żywa Biblioteka to wyjątkowa biblioteka. To odkrywanie na nowo drugiego człowieka. To burzenie stereotypów, uprzedzeń, murów. To otworzenie się na nowych ludzi. Przyjdź i wypożycz książkę. Warto to przeżyć.

Misja:

Biblioteka szkolna dostarcza informacji i pomysłów – podstawowych dla zadowalającego funkcjonowania we współczesnym społeczeństwie, w którym coraz większe znaczenie ma informacja i wiedza. Biblioteka szkolna wyposaża uczniów w umiejętność uczenia się przez całe życie, rozwija ich wyobraźnię, przygotowuje do roli odpowiedzialnych obywateli.

BIBLIOTEKI SZKOLNE Wytyczne IFLA – UNESCO

Cele:

• wszechstronny rozwój intelektualny, emocjonalny i estetyczny;
        • przygotowanie do uczestnictwa w życiu kulturalnym;
        • kształtowanie gustów i potrzeb kulturalnych;
        • zdobycie umiejętności potrzebnych w samokształceniu tj. korzystanie z różnych źródeł informacji.

załącznik: