• Zdrowo i sportowo

Klasa I w roku szkolnym 2019\2020 przystąpiła  do akcji,,Zdrowo i Sportowo” . Głównym celem jest aktywizacja ruchowa dzieci .  Podczas spotkań   dzieci  upewnią się jak fajne jest uprawianie sportu,   czy też ogólnie aktywność ruchowa. Ile przynosi to radości, jak wpływa na sprawność, samopoczucie, buduje relacje z innymi członkami grupy ,jak również zachęcanie dzieci do aktywnego stylu życia. Służą temu zajęcia sportowe.   Pokazane  gotowe propozycje ćwiczeń   i zabaw akcji,,Zdrowo i Sportowo”będą wdrażane podczas zabaw na boisku szkolnym ,  w klasie ,w sali gimnastycznej lub na wycieczce.

Dzień Higieny Velvet

Cel : Zapoznanie ze sposobami dbania o higienę ogólną, a w szczególności nastawioną na korzystanie z toalety.

1. Spotkanie w bibliotece szkolnej –zajęcia edukacyjne,,Omawianie zasad higieny;Zarazki wokół nas”.

2. Wykonanie gazetki,,Kiedy należy myć ręce”.

3.Umieszczenie  w toalecie napisów„Umyj ręce!” przy zlewach, „Spuść wodę!” nad sedesem w toalecie”, rysunek „Urwij tylko kilka listków papieru!” nad rolką papieru .

4. Pokaz prawidłowego korzystania   z toalety(skorzystanie z toalety, spuszczenie wody, opuszczenie deski, umycie rączek itp.).

5. Wykonanie wystawki w klasie -Pokaz  różnych  mydeł w kostce i mydeł w płynie oraz papierów toaletowych(suchych i mokrych);ręczniki papierowe i łazienkowy  z materiału ;chusteczki higieniczne i w pudełku.

6. Zorganizowanie spotkania z panią pielęgniarką –rozmowa na temat codziennej higieny dzieci.

oraz pokaz –jak należy myć ręce.

7,Zajęcia sportowe,,Zwinne duety”.

8.Prace plastyczne- czyste  i brudne ręce ;zarazki.

9.Wykonanie prac plastycznych na konkurs,,Puchaty czyścioszek" org. przez firmę Velvet CARE  z partnerem akcji ,,Zdrowo i sportowo".

smiley

smiley-Zachęcam  w ramach realizowanego programu w klasie 1 ,,Zdrowo i sportowo".Dzieci trenują w domu -zestaw zabaw i ćwiczeń    http://zdrowoisportowo.edu.pl/…/dzieci-trenuja-w-domu-pach…/

Opiekunowie:Krystynaa Jarczyk,Mateusz Różowicz