• Informacje ogólne

• ZMIANA WYSOKOŚCI OPŁATY ZA WYŻYWIENIE

Zgodnie z Zarządzeniem nr 7/2022 Dyrektora Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Biesalu z dnia 29 grudnia 2022r. w sprawie ustalenia zasad korzystania ze stołówki przedszkolnej oraz wysokości opłat za korzystanie z posiłków w stołówce przedszkolnej (...) od dnia 01 stycznia 2023r. zmianie ulega wysokość opłaty za posiłki.

Stawka dzienna - 12zł

śniadanie - 3,60 zł

obiad - 6,00 zł

podwieczorek - 2,40 zł

Opłaty za przedszkole będą wyliczane do 5-go dnia danego miesiąca.

Wpłaty należy dokonać do 10-go dnia danego miesiąca na konto Urzędu Gminy lub na poczcie.

Konto Gminy Gietrzwałd: WBS 92 8857 1067 3006 0609 3956 0001

Tytuł przelewu: Zespół Szkolno- Przedszkolny w Biesalu - Przedszkole

Imię i nazwisko dziecka oraz miesiąc, za który jest uiszczana kwota.

ZASADY NALICZANIA OPŁAT

• Każdy miesiąc opłacany jest "z góry". Dni nieobecności  dziecka (tylko zgłoszone) z danego miesiąca, są odliczane od opłaty w kolejnym miesiącu.
          •  Nieobecność dziecka w przedszkolu należy zgłaszać najpóźniej do 7.30 danego dnia.   W przypadku braku zgłoszenia, będzie naliczona opłata za każdy niezgłoszony dzień nieobecności dziecka.
          • Jeżeli rodzic zadeklarował w karcie zgłoszenia pobyt dziecka w przedszkolu na 10 h (6.30- 16.30) a dziecko odbierane jest np. po 9 godzinach lub wcześnie, wówczas nie ma odliczeń za godziny, których dziecko już nie spędziło w danych dniach w przedszkolu.
          •  Jeżeli rodzic zadeklarował w karcie zgłoszenia pobyt dziecka w przedszkolu 8, 9 lub 10 godzin a dziecko odbierane jest wcześniej i nie zostaje na podwieczorku, wówczas podwieczorek nie będzie odliczony.
          • Za każdą dodatkową godzinę pobytu dziecka w przedszkolu, ponad realizację podstawy programowej (7.30 - 12.30) i czas zadeklarowany w karcie zgłoszenia (oprócz 6- latków) będzie naliczana opłata dodatkowa  w wys. 1zł i doliczana do opłaty za przedszkole  w kolejnym miesiącu. (Oprócz dni, kiedy zajęcia będą wydłużone).
          • Odliczenia za zgłoszoną nieobecność dziecka w przedszkolu będą uwzględniane  w rozliczeniu opłaty w kolejnym miesiącu.
          • Jeżeli rodzic chce zmienić czas pobytu dziecka w przedszkolu, należy zgłosić to wychowawcy do końca bieżącego miesiąca. Nowe naliczenie opłaty będzie uwzględniane od początku kolejnego miesiąca.