• Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki

W roku szkolnym 2020/2021 w świetlicy szkolnej realizowny będzie międzynarodowy projekt edukacyjny "CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki"

Informacje o projekcie:

- Tegoroczna edycja projektu edukacyjnego "CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki" ma zasięg międzynarodowy i skierowana jest do uczniów klas I-III.
          - Poprzez czytanie lektur, dzieci zgłębią wiedzę na temat globalnego ocieplenia i jego wpływu na naszą planetę.
          - W roku szkolnym 2020/2021 postacią przewodnią po projekcie stanie się mała chmurka Tosia, która ukaże dzieciom nurtujące ją problemy, związane z zanieczyszczeniem środowiska oraz zachęci uczniów do rozwiązania bardzo ważnych problemów natury ekologicznej. Wszystko będzie spójne z czytaną lekturą.
          - W projekcie pojawią się trzy moduły, z których każdy będzie bezpośrednio związany z porą roku (jesień, zima, wiosna).
          - Projekt będzie zgodny z podstawowymi kierunkami realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2020/2021, a udział w nim stanie się wspaniałą okazją do rozwijania kompetencji kluczowych u uczniów.

W I module poznaliśmy chmurkę Tosię, stworzyliśmy ,,Lekturnik”, zrobiliśmy drzewo czytelnicze, na którym systematycznie przypinamy kolejne listki z tytułami przeczytanych książek. Wybraliśmy też pierwszą lekturę: ,,Kapelusz Pani Wrony” D. Parlak, którą wspólnie przeczytaliśmy w świetlicy. Dowiedzieliśmy się jakie znaczenie mają drzewa dla nas i dla środowiska oraz zrobiliśmy własne lapbooki o drzewach. Oto fotorelacja z naszych dotychczasowych działa: