• Native speakers w naszej szkole

•  Spotkanie z native speaker`em Fr. Johnem Williamsem

w ramach projektu English Teaching Activities

26 września 2016r. odwiedził naszą szkołę niezwykły gość- Frather John Williams ze Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej (USA). Spotkał się z uczniami klas młodszych i starszych oraz z przedszkolakami. Opowiadał o swoim kraju- geografii, historii, ciekawych miejscach, sportach, zwyczajach i kuchni. Pokazał też kilka zdjęć i krótką prezentację o USA. Komunikowaliśmy się z nim w języku angielskim. Mieliśmy możliwość zadawania mu pytań i prowadzenia rozmowy w języku angielskim. Dużą przyjemność sprawiły wszystkim zabawy słowne i spelling (głoskowanie wyrazów).

Fotorelację z naszych spotkań można obejrzeć na stronie szkoły:   https://zspbiesal.edupage.org/album/?#gallery/628

Po wyjeździe naszego gościa uczniowie klasy trzeciej przygotowali ogromną laurkę z życzeniami urodzinowymi od każdego ucznia- oczywiście w języku angielskimi, a jej zdjęcie przesłali mailem na adres Fr. Johna Williamsa, który obchodził urodziny w październiku.

Gość wraz z nauczycielami j. angielskiego z Biesala i Gietrzwałdu odwiedził Sanktuarium Maryjne w Gietrzwałdzie, Park Etnograficzny w Olsztynku, Muzeum i Pola bitwy pod Grunwaldem.

Marzena Zalewska ZSP w Biesalu