• Regulamin szczęśliwego numerka 2023/2024

• Samorząd Uczniowski

Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Biesalu

Regulamin Szczęśliwego Numerka

1. Szczęśliwy Numerek będzie losowany przez przedstawicieli SU w obecności jego opiekunów lub wyznaczonego innego nauczyciela.

2. Losowany jest tylko jeden numer z puli.

3. W puli numerów ostatnią liczbę stanowi ostatni numer w dzienniku najliczniejszej klasy w szkole.

4. Szczęśliwy numerek przypisany jest uczniowi, którego numer z dziennika lekcyjnego odpowiada wylosowanej liczbie.

5. W jednym tygodniu dany numer może być wylosowany tylko jeden raz.

6. Od wyniku losowania nie ma odwołania.

7. Losowanie szczęśliwego numerka odbywać się będzie codziennie przed godz. 7:45 przez cały roku szkolny 2016/2017 oraz wywieszony będzie w pokoju nauczycielskim i na tablicy ogłoszeń SU oraz w dzienniku elektronicznym librus.

8. Uczeń posiadający danego dnia szczęśliwy numerek ma obowiązek poinformować o tym nauczyciela przed rozpoczęciem lekcji (zaraz po wejściu do sali).

9. Jeżeli uczeń jest nieobecny, a zostanie wylosowany jego numerek, traci możliwość wykorzystania go.

10. Uczeń, którego numer wylosowano, jest zwolniony w danym dniu z: a) - odpowiedzi ustnej na ocenę - z braku przygotowania do lekcji ( brak zeszytu, ćwiczeń lub podręcznika ) - wykonywania obowiązków dyżurnego klasowego. b) - w przypadku kartkówki uczeń powinien napisać kartkówkę, a gdy otrzyma ocenę niedostateczną uczeń może być z niej zwolniony przez nauczyciela prowadzącego.

11. Z przywileju szczęśliwego numerka uczeń nie może korzystać na zajęciach, z których otrzymał na semestr ocenę niedostateczną lub jest niesklasyfikowany oraz opuścił więcej niż 30 godzin lekcyjnych bez usprawiedliwienia.

12. Jeżeli uczeń chce, może skorzystać z prawa do odpowiedzi, pisania kartkówki na ocenę, mimo wylosowanego numerka.

13. Szczęśliwy Numerek nie zwalnia od: - pisania zapowiedzianych lub przełożonych prac klasowych i sprawdzianów; - aktywnego udziału w lekcji (uczeń podlega ocenie). Odmowa pracy w czasie zajęć powoduje utratę przywileju Szczęśliwego Numerka (decyduje nauczyciel danego przedmiotu).

14. Opiekunowie SU w porozumieniu z wychowawcą klasy i nauczycielem danego przedmiotu może zawiesić udział ucznia w prawie do szczęśliwego numerka na konkretnych zajęciach ze względu na nieodpowiednie zachowanie.

15. Szczęśliwy Numerek nie będzie losowany w terminie trzech tygodni przed klasyfikacją półroczną i roczną.

16. Regulamin korzystania ze szczęśliwego numerka wchodzi w życie z dniem 24 października 2016 roku.

M. Różowicz, M. Gromacka

Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Biesalu