Jeszcze niedawno zdawali pierwsze ważne egzaminy w życiu,
a teraz przed nimi pierwszy ważny życiowy wybór.
Do końca maja ósmoklasiści mogą wybierać szkoły,
w których będą kontynuować naukę.
Z myślą o nich 21 maja w Hali „Urania” odbyły się Targi Szkół Ponadpodstawowych.
Wydarzenie było doskonałą okazją do zapoznania się z ofertą edukacyjną olsztyńskich szkół średnich
oraz zasadami rekrutacji.
Można też było porozmawiać z przedstawicielami placówek.
Każda ze szkół przygotowała własne stoisko, na którym prezentowała profile klas oraz zawody,
w których kształci.
Wszystko po to, by pomóc ósmoklasistom
w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej.
Na targach zaprezentowało się 18 szkół (ogólnokształcących i branżowych),
w tym dwa ośrodki szkolno-wychowawcze.
W wydarzeniu wzieli udział również uczniowie klasy 7 SP w Biesalu.
M. Gromacka – wychowawca klasy 7.