• Dożywianie - zasady, opłaty, regulamin

• DOŻYWIANIE W SZKOLE

Rok szkolny 2022 / 2023

UWAGA!

Serdecznie proszę o zgłaszanie potrzeby odpisu należności za obiady najpóźniej do godz.14:00 w dniu poprzedzającym nieobecność ucznia.

Uprzejmie informuję, że od 1 stycznia 2023 roku stawka za jeden posiłek wynosi:

uczniowie - 6,00 zł

pracownicy - 8,00 zł

Opłata za dożywianie w maju 2024r.

(14 dni):

uczniowie -  84 zł

pracownicy - 112 zł

Za miesiąc maj 2024 r. należy dostarczyć dowód wpłaty

do 26.04.2024r.

UWAGA!

Proszę o dokonywanie wpłat dokładnie takich kwot, które są podawane! Wszelkie nadpłaty i niedopłaty muszą być skorygowane przy okazji opłacania dożywiania w kolejnym miesiącu.

Proszę o dokonywanie wpłat przelewem na adres:

Zespól Szkolno – Przedszkolny w Biesalu, Biesal 59, 11-036 Gietrzwałd, Warmiński Bank Spółdzielczy Oddział w Gietrzwałdzie.

Nr konta bankowego: 92 8857 1067 3006 0609 3956 0001,

z dopiskiem:  opłata za posiłki w miesiącu (tu wpisać za jaki miesiąc oraz imię i nazwisko dziecka lub dzieci).

Odpisy za nieobecność dziecka w szkole pozostają takie same jak w regulaminie dożywiania.

Wykazy kwot do zapłaty będą w dalszym ciągu umieszczane na stronie internetowej szkoły, na tablicy informacyjnej w korytarzu szkoły i świetlicy.

WAŻNE!

Dziecko będzie mogło korzystać z dożywiania wyłącznie na podstawie okazanego potwierdzenia wpłaty, dostarczonego  do p. Anety Krumin lub p. Grażyny Zakrzewskiej bądź też drogą mailową na adres: contakt2@wp.pl najpóźniej do 27 dnia miesiąca poprzedzającego okres dożywiania.

W razie pytań i wątpliwości proszę zgłaszać się do p. Anety Krumin.

Bardzo proszę o dokładne czytanie regulaminu stołówki szkolnej, szczególnie zapis w punkcie 15 (na dole tej strony).

15. W przypadku niekorzystania z posiłków z powodu nieobecności dziecka w szkole, warunkiem niezbędnym do dokonania odpisów jest zgłoszenie faktu wychowawcy świetlicy, kucharce - intendentce lub do sekretariatu szkoły, z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem. Koszt niewykorzystanych obiadów odliczany będzie przy opłacie za następny miesiąc.

Terminy wpłat będą ściśle przestrzegane!

Harmonogram wpłat:

Na wrzesień   (19 dni)

uczniowie -   114 zł    wpłata do 8. września

pracownicy - 152 zł

Na październik   (22 dni)

uczniowie -  132 zł  wpłata do 27. września

Na czerwiec: (dni)

uczniowie -   zł wpłata  do 29. maja

pracownicy -   zł

REGULAMIN STOŁÓWKI SZKOLNEJ W BIESALU od stycznia 2020 r.

Regulamin określa zasady korzystania ze stołówki szkolnej oraz odpłatności za posiłki.

1. Z posiłków mogą korzystać uczniowie klas I – VIII oraz pracownicy szkoły.

2. Uczniowie korzystający z posiłków ponoszą odpłatność w wysokości 5 zł za 1 posiłek, ponosząc jedynie koszty produktów zużytych do jego przygotowania.

3. Cena 1 posiłku dla pracownika szkoły wynosi 7 zł. Opłata za posiłek pracownika szkoły wyliczana jest na podstawie kosztów zakupu surowców oraz kosztów przygotowania posiłku, tj.: kosztów osobowych wraz z pochodnymi oraz kosztów rzeczowych związanych z utrzymaniem stołówki.

4. Miesięczna wysokość opłaty za wyżywienie stanowi iloczyn stawki dziennej i liczby dni nauki w danym miesiącu.

5. Koszt posiłku może być zmieniony w trakcie roku szkolnego ze względu na wzrost cen.

6. Termin do uiszczania opłat za posiłki w stołówce szkolnej do 10 dnia miesiąca poprzedzającego okres dożywiania.

7. Opłaty za posiłki dokonuje się przelewem na konto szkoły.

8. Posiłki są wydawane na dwóch długich przerwach:

Kl. I – IV / godz. 10:35 – 10:50

Kl. V – VIII / godz. 11:35 – 11:50

8. Ze względu na organizowane grupowe wyjścia, wyjazdy, imprezy szkolne, mogą ulec zmianie godziny wydawania posiłków.

9. Podczas pobytu w stołówce uczniowie zachowują się kulturalnie, a nadzór nad uczniami sprawuje wychowawca świetlicy lub wyznaczony nauczyciel.

10. Po spożyciu posiłku naczynia i sztućce należy odstawić do wyznaczonego okienka.

11. W stołówce wywieszany jest jadłospis dotyczący dwóch tygodni.

12. W stołówce należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa związanych ze spożywaniem posiłku.

13. Dopuszcza się dokonywania odpisów od opłat w przypadku nieobecności ucznia lub pracownika.

14. W przypadku niekorzystania z posiłków z powodu wyjazdu zorganizowanego (np. wycieczki szkolne, zawody sportowe i inne) wychowawcy lub opiekunowie mają obowiązek powiadomić o fakcie wychowawcę świetlicy oraz przekazać listę uczestników, nie później niż jeden dzień przed planowanym wyjazdem.

15. W przypadku niekorzystania z posiłków z powodu nieobecności dziecka w szkole, warunkiem niezbędnym do dokonania odpisów jest zgłoszenie faktu wychowawcy świetlicy, kucharce-intendentce lub do sekretariatu szkoły, z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem. Koszt niewykorzystanych obiadów odliczany będzie przy opłacie za następny miesiąc.

16. Rezygnację z obiadów należy zgłosić do wychowawcy świetlicy najpóźniej do ostatniego dnia poprzedniego miesiąca.

Regulamin wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2020 r.

Grażyna Grzegorzewska