• Religia - grupa młodsza

ŚRODA 17.11.2021r.

Szczęść Boże! Drodzy Rodzice! Drogie dzieci! Mam nadzieję, że wszystkie jesteście zdrowe, a nieobecność w przedszkolu jest tylko chwilowa, podyktowana troską, by groźny dla zdrowia i życia wirus nie zaatakował skłonnych do grypy i przeziębienia. Rozumiem Państwa, że jest to organizacyjnie okres trudny. Musimy go jednak przebrnąć z nadzieją szybkiego powrotu do przedszkola.

Drogie Dzieci! Modlę się o zdrowie dla Was, waszych Rodziców i Pracowników przedszkola. Z wyrazami szacunku ks. Bogumił - proboszcz i katecheta

Temat: Jestem wesołym dzieckiem Bożym

Jestem wesołym dzieckiem Bożym. Chodzę do przedszkola i spotykam miłych kolegów i koleżanki. Panie, które nas uczą mówić, śpiewać, malować, które nas karmią, pomagają nam być dzieckiem Bożym nie tylko w przedszkolu, czy w domu, ale w każdym miejscu.

14.04.21r.

Temat: Jezus i Miłosierdzie Boże

Szczęść Boże! Dzień dobry.

Drogie dzeci! Dziś chcę Wam napisać kilka słów o Miłosierdziu Bożym. Święto to obchodzimy w pierwszą Niedzielę po Wielkanocy Zmartwychwstania Pana Jezusa.

Święto to ustanowił św. Jan Paweł II – Patron naszej szkoły. Ma to przypomnieć nam o tym, byśmy korzystali z łask, które Pan Jezus nam pozostawił na tym świecie.

Pan Jezus rozmawiając z św. Faustyną, prosił ja o modlitwę za wszystkich grzeszników, za dusze w czyśćcu cierpiące, w godzinę śmierci. Godzina 15 to godzina miłosierdzia.

1.Na początek obejrzyj krótki film

-https://liblink.pl/TQzbvQ4WaC

4.06.20r.
          Szczęść Boże! Drodzy Rodzice!
          Temat: Kocham mojego tatę

Choć  Pan Jezus nie miał na ziemi taty, to przypominał ludziom, z którymi się spotykał, o szacunku i posłuszeństwie tatusiom. Nakazał swoim uczniom modlić się do Pana Boga i nazywać Go Ojcem. My również to czynimy, gdy modlimy się słowami „Ojcze nasz, któryś jest w niebie…”. Jeśli nie znasz tej modlitwy, poproś tatusia, by cię nauczył jej. Ta modlitwa jest piękna i uczy wdzięczności dzieci nie tylko wobec Pana Boga, ale także wobec tatusia ziemskiego, który razem z mamą troszczy się o nas. Niektóre dzieci nie mają taty, lecz opiekuna. Tata lub opikun pracuje i dba, abyśmy mieli co jeść i gdzie mieszkać i czym się bawić.

Szczęść Boże! Drodzy Rodzice!

Temat: Pan Jezus uczy kochać nasze mamy

Maryja jest taką Mamą w niebie, która troszczy się o nas wszystkich. Jest Mamą Twoją i moją, także Twoich rodziców, dziadków i babć. Modli się za nas i wstawia się do Boga za nami.

Drogie dzieci, mama jest dla każdego z was bardzo ważna. Dba o to, abyście miały czyste ubrania. Gotuje dla was obiady. Stara się, żeby w domu było czysto i miło. A do tego bawi się z wami. Mama troszczy się o was, gdy jesteście chorzy. Za to, jak mama opiekuje się swoim dzieckiem, zasługuje, żeby mówić o niej z szacunkiem.

Zagadka: „Ona kocha, w sercu czuje, czego dziecko potrzebuje. Możesz jej coś narysować i z miłości pocałować”.

27 maja 2020 r.

Temat: Pan Jezus czyni cuda

Szczęść Boże! Drodzy Rodzice! Czas pracy zdalnej został przedłużony. Rozumiem Państwa, że jest to organizacyjnie okres trudny. Musimy go jednak przebrnąć z nadzieją, że się szybko skończy.

Pan Jezus czyni cuda, czyli takie rzeczy, które żaden człowiek nie mógł przed, ani po Panu Jezusie uczynić. Pewnego razu Pan Jezus sprawił, że jego uczniowie złowili cudownie w jednej chwili mnóstwo ryb dużych i małych. Uczniowie uwierzyli Panu Jezusowi, że pochodzi On z nieba, do którego i my pójdziemy, jeśli będziemy Pana Jezusa o to prosić.

Zadanie dla Rodziców: Proszę przeczytać dzieciom fragment Ewangelii o cudownym połowie ryb. Można do tego wykorzystać Pismo św. lub Internet.

• Zespół Szkolno-Przedszkolny w Biesalu
      • 89 513 12 20 - szkoła 89 513 12 04 - przedszkole