• Trochę o mnie ...

Stopień awansu zawodowego

nauczyciel dyplomowany

Warmińsko - Mazurski Kurator Oświaty

Za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej

przyznaję nagrodę Pani Mirosławie Gromackiej.

Jednocześnie życzę Pani dalszych sukcesów

w pracy zawodowej oraz pomyślności w życiu osobistym.

Warmińsko - Mazurski Kurator Oświaty  Grażyna Przasnyska

Olsztyn, 14 października 2015r.

Z Biesala do Maynooth!

W dniach 2 – 8 lipca 2018r.w Maynooth w Irlandii wzięłam udział w warsztatach edukacyjnych w ramach Międzynarodowego projektu  „Żyjemy w zgodzie z naturą”, który był inicjatywą  Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków reprezentowanego przez p. Karolinę Kalinowską i p. Jadwigę Moczarską. Do projektu włączyły się inne towarzystwa : BirdLife International Birdwatch Irealand (Irlandia), SEO / BirdLife (Hiszpania), ČSO (Czechy), SOS / BirdLife (Słowacja) i MES (Macedonia). Dużego wsparcia w realizację projektu dokonali pracownicy naukowi z Uniwersytetu Gdańskiego p. Agnieszkę Nowak – Łojewską i p. Krzysztofa Stępniewskiego.

Głównym celem warsztatów i wykładów było zapoznanie uczestników z innowacyjną metodą nauczania o przyrodzie oraz z materiałami edukacyjnymi przygotowanymi w ramach projektu.

Zaproponowane pomoce dadzą możliwość uczniom lepszego poznania i zrozumienia otaczającego ich świata, a nauczycielom poprowadzenia innowacyjnych i ciekawych zajęć.

Do realizacji projektu zaproszono po dziesięciu pedagogów z sześciu krajów partnerskich. Polskę reprezentowały nauczycielki z przedszkoli i szkół.  W trakcie wyjazdu wszyscy uczestnicy mieli okazję podzielenia się swoim doświadczeniem, zaprezentowali działania edukacyjne przeprowadzone na rzecz poznania i ochrony przyrody .

Mocną stroną zajęć edukacyjnych była różnorodność materiałów szkoleniowych oraz sposób prowadzenia zajęć przez wykładowców, którzy posiadali wysokie kompetencje, kreatywność i entuzjastyczne nastawienie. W trakcie szkolenia panowała przyjazna atmosfera, co przyczyniło się również do podniesienia efektywności naszej pracy oraz integracji międzynarodowej.

Uczestnikom projektu swoją gościnność użyczyły władze Uniwersytetu w Maynooth, który jest położonym 25 kilometrów od Dublina w Irlandii.

Projekt został całkowicie finansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Erasmus+.

Wyjazd do Irlandii zmotywował mnie do dalszej pracy oraz do podejmowania kolejnych wyzwań zawodowych i językowych.

Mirosława Gromacka

nauczyciel Szkoły Podstawowej w Biesalu.

• W roku szkolnym 2021 / 2022 pełnię rolę zastępcy SU Pana Mateusza Różowicza.
          • W roku szkolnym 2022 / 2023 pełnię rolę zastępcy SU Pana Mateusza Różowicza.
          • W roku szkolnym 2021 / 2022 pełnię rolę zastępcy SU Pana Mateusza Różowicza.
          • W roku szkolnym 2020 / 2021 pełnię rolę zastepcy  SU Pana Mateusza Różowicza.
          • W roku szkolnym 2019/2020 pełnię rolę nauczyciela wspomagającego pracę opiekuna SU Pana Mateusza Różowicza.
          • W roku szkolnym 2018/2019 pełnię rolę nauczyciela wspomagającego pracę opiekuna SU Pana Mateusza Różowicza.
          • W roku szkolnym 2017/2018 pełnię rolę nauczyciela wspomagającego pracę opiekuna SU Pana Mateusza Różowicza.
          • W roku szkolnym 2016/2017 pełnię rolę nauczyciela wspomagającego pracę opiekuna SU Pana Mateusza Różowicza.
          • W roku szkolnym 2015/2016 pełnię rolę nauczyciela wspomagającego pracę opiekuna SU Pana Mateusza Różowicza.

W roku szkolnym 2014/2015 (01.10.2014r. - 30.09.2015r.)

pełniłam rolę opiekuna Samorządu Uczniowskiego.