• Rok dla Niepodległej

Szanowni Państwo Dyrektorzy i Nauczyciele
          szkół i placówek
          w województwie warmińsko-mazurskim

Rok 2017/2018 Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska ogłosiła Rokiem dla Niepodległej.

W 2018 roku obchodzić będziemy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z tym zwracam się do Państwa z prośbą, aby tę ważną rocznicę zaakcentować w życiu szkół i placówek.

Uwzględnijmy w programach wychowawczych i wynikających z nich kalendariach przedsięwzięcia, które pozwolą pokazać dzieciom i młodzieży znaczenie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wykorzystajmy ten szczególny rok na edukację historyczną i lekcję patriotyzmu. Pamiętajmy przy tym o zasadach, jakie obowiązują przy eksponowaniu symboli narodowych.

Uczmy dzieci i młodzież działania na rzecz osób potrzebujących pomocy i wsparcia.

Propagujmy wolontariat szkolny, który daje okazję do kształtowania właściwych postaw i budowania więzi z innymi ludźmi.

Zapraszam Państwa szkoły i placówki do udziału w przedsięwzięciach podjętych z mojej inicjatywy lub przy moim współudziale związanych ze 100-leciem niepodległości.

Zachęcam również do dzielenia się z  innymi własnymi doświadczeniami  oraz nadsyłania informacji o tym, jak w Państwa szkołach obchodzony jest Rok dla Niepodległej. Przykłady te upowszechnimy na  stronie  kuratorium oświaty.

Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty
          Krzysztof Marek Nowacki